Otázky a odpovede

Môžem dostať pôžičku ak som nezamestnaný, na materskej alebo študent?

Prepáčte to nie je možné! Len ak sa zamestnáte a budete po 3 mesačnej zákonnej skúšobnej dobe. Ako spolužiadateľ môžete žiadať o úver.

Naozaj môžem použiť peniaze na čokoľvek?

Áno, nebudeme od Vás vyžadovať žiadne vysvetlenie na čo ich potrebujete (žiadne bločky či faktúry). Ak si napríklad potrebujete vyplatiť nevýhodnú pôžičku čo máte (máte tam vysoký úrok) s pôžičkou od nás, žiadny problém. Chcete si kúpiť auto? Tiež nie je probhlém. Jednoducho na čokoľvek.  Len nemôžete byť vedený v žiadnom registri pre nesplácanie pôžičky (bankovom alebo nebankovom rovnako).

Som na dôchodku. Môžem požiadať o pôžičku?

Áno, je síce obmedzený vekom (75 rokov) a výškou poskytnuteľného úveru. Poskytnuteľný je predčasným, výsluhovým a starobným dôchodcom,

Som začínajúci/a podnikateľ/ka. Môžem dostať pôžičku aj ja?

NIE! Podľa nových podmienok platných od 1.10.2011 je podmienkou vedieť vydokladovať svoj príjem potvrdením z DÚ za minimálne 1 rok podnikania.

Môžem dostať pôžičku keď som na materskej dovolenke?

Bohužial nie! Príjem z materskej je malí na riadne a včasné splácanie pôžičky a pre to je neakceptovaná. Ako spolužiadateľka je akceptovateľný.

Som zamestnaný/á v zahraničí. Môžem dostať pôžičku u Vás?

Áno, je to možné. Platia síce obmedzenia na niektoré štáty a sú rozdieli podľa typu pôžičky. Je pravidlom že zamestnanec v zahraničí musí svoj príjem dokázať potvrdením od zamestnávateľa, výpisom z účtu s prijatou výplatou (dá sa stiahnuť tlačivo pre zamestnávateľa v časti "Tlačivá na stiahnutie"). Po vyplnení a odoslaní Online žiadosti dostanete presné inštrukcie. Ak máte otázky odporúčam zavolať alebo napísať!

Mám záznam v úverovom registry! Môžem dostať od Vás pôžičku?

Možno áno, možno nie! Záleží to od stupňa zápisu od 1 do ... 9. Pri minimálnom meškaní do 2 mesiacov (ale doplatené)  je to ešte akceptovateľné. Ak máte záznam v úverovom registry (bankovom či nebankovom) pre dlhodobé nesplácanie splátok (vymáhanie pohľadávok, exekúciu) po preverení bude žiadosť o pôžičku zamietnutá! Väčšina spoločností preveruje tieto registre na zistenie rizík u klienta. Nikto nechce požičať peniaze tomu kto ich nevie alebo nechce vrátiť.


Záznamy: 1 - 7 zo 7